40% kasvu aastas ja endiselt ainult 1 laadimispunkt!

Kunagisest väikesest kohaliku turu ettevõttest on Arras Construction Furniture OÜ tänaseks kasvanud rahvusvaheliseks eksportööriks. Arrase tooteid leiab vähemalt 15. Euroopa riigist. Lisaks väljuvatele kaupadele on suurenenud oluliselt ka saabuvad toormaterjali kogused. Kui veel paar aastat tagasi oldi suutelised tootma veidi üle 1 miljoni detaili kuus, siis täna juba üle 3 miljoni detaili kuus. Sisuliselt on  toormaterjali tarned kolmekordistunud. Ka Euroopast ja Hiinast ning Taiwanist ostetavate toodete maht on kasvanud hüppeliselt. Tänavu on plaanis maale tuua üle 60 konteineri.

  • Mis aga ei ole viimastel aastatel muutunud? Asukoht ja laadimispunktide arv!

Arrase veokorraldaja Kristi Vooreli sõnul on antud mahutõusu võimalikuks teinud detailne planeerimine ja hea koostöö transpordipartneritega. Tänu laadimisakendele suudame laadida päevas ka 7 täisrekkat ühest laadimispunktist, kusjuures meil ei ole kasutada laadimissilda, mis teeks ca 230 aluse laadimise kiireks ja mugavaks. Meie põhilised koostööpartnerid DSV, DB Schenker, Laki Logistics ja Split Logistic ja Arco Transport mõistavad väga hästi meie vajadusi ja on paindlikud ning tahavad pakkuda parimat võimalikku teenust. Kristi täpsustab, et paindlikkus tähendab ka seda, et ladu komplekteerib kahes vahetuses ja piiratud valmiskauba hoiustusala tõttu edastatakse transpordifirmadele tellimusi jooksvalt ning pidevalt.

  • Kuhu edasi areneda?

Voorel planeerib edasi liikuda broneerimissüsteemi implementeerimisega. See on vajalik samm edasiseks arenguks. Tootmisettevõtte mentaliteet on efektiivsus, kiirus ning täpsus! Broneerimissüsteemis saame ise määrata võimalikud pealekorje aknad ning transpordifirma valib ise neile sobiva. See teeb protsessi lühemaks ning analüüsitavaks – muuhulgas võimaldab koguda teavet selle kohta, mis korjed õnnestusid õigeaegselt, kui palju laadimine aega võttis, mis vahetustes kui palju laadimisi teostati ja palju muud. Süsteem tuleb kindlasti ühildada ka skännerisüsteemi ning tootmistarkvaraga, on Voorel veendunud. Seda selleks, et nii lao, kontori kui ka tootmise ekraanidel oleks näha, millal on rekkad tulemas peale laadima ja millal on toormaterjal, tootmise sidustooted ja ostutooted vaja maha laadida.

Arrase Lao – ja müügiteeninduse juht Mairit Madissoo lisab veel ühe tähtsa arenduse. Peame saama transporditellimuste esitamise automaatseks ja seda otse skännerist. Seeläbi võidame aega, vähendame inimvigade võimalikkust ja vabastame olulist aega suurema lisandväärtusega tegevuste jaoks. Siin on veel ka Arrasel endal palju ära teha, aga Eesti IT teadmised võimaldavad kindlasti selliseid arendusi, on Madissoo kindel.